élni és nem tudni, hogy vagyok
2009.07.29. 09:56
ÉLNI ÉS NEM TUDNI, HOGY VAGYOK
Élni és tudni, hogy élek. Beleolvadni a létezőbe és ezáltal lenni nem-létező és teljes létezés.
Majdnem azt mondtam, honnan a magasságosból tudjam, melyik a jobb.
Mert jó, legyen a "csak érezni akarok, nem tudni semmiről" állapot.
Ez történik velünk, többnyire, amikor alszunk vagy álmodunk. És ha az álom kedvező, igen kellemes állapot.
Ez történik, gondolom én, a szexuális együttlét csúcspontján, és igen nagyon jó.
Tudom én közben, hogy jó? Nem. Tudom én utólag, hogy jó? Nem. Mit tudok? Hogy utána nevetek. Másképp működnek az izmaim. Más a járásom, a mosolyom. Még a szemem csillogása is más.
De közben? Nincs idő tudatosításra. Vagy nincs tér. Mert a tudatot nem is háttérbe, de kiszorítja az érzékek, az érzések zűrzavara.
Ugyanakkor olyan pédát is érdemes megnézni, amikor a tudat azért kénytelen meghátrálni, mert az élmény intenzitása ezt megköveteli, maga ez az élmény azonban fájdalomként és szenvedésként dekódolódik a zsigerekben.
Mert ha fojtogatnak, ezt mondjuk ismerem, az nem jó érzés. Vagy vernek és fáj. Az sem jó. Pedig közben nem tudom, mi történik, megint csak a tudat kiesése lehet a háttérben, de ha, és persze ez nem történik meg, ha az érzés beszélni tudna, azt üvöltené, hogy nem, ez nagyon nem jó nekem.
Az érzés érez, nem tud. A tudat nevezi el, de attól az érzés lehet rendkívül sokszínű, ha ő maga nem is ad magának nevet, ha ő maga egyszer virágzik és él, másszor hervad és pusztul.
Szóval azt mondod, virág nem akarsz lenni anélkül, hogy ne tudnád magadról, mi vagy?
Én meg szeretnék virág lenni, és persze továbbra is érezni, anélkül, hogy tudnék bármiről.
Huh, azt hiszem, fáradok.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.